top of page
  • Basın Bülteni -Kaspersky Lab

Siber güvenlik hizmeti tarayıcı güvenliği


siber güvenlik hizmeti, tarayici güvenliği, siber güvenlik şirketi

Kaspersky Internet Security, 12 aylık süre içinde her üç ayda bir yapılan bankacılık sertifika testlerini düzenli bir şekilde geçip rakip çözümleri geride bırakarak MRG Effitas İnternet Bankacılığı/Tarayıcı Güvenliği Ödülü 2017/18’i kazandı. Güvenlik çözümlerinin sürekli artan finansal tehditlere karşı güvenilirliğini ve verimliliğini vurgulayan ödül, Kaspersky Lab’in en büyük rakiplerine kıyasla gösterdiği yeterliliği öne çıkardı. Kaspersky Lab ürünleri bu ödüle dördüncü kez üst üste layık görüldü.

Tüketicilerin dörtte üçünün (%79) cihazları üzerinden internet bankacılığını kullandığı ve %82’sinin de ürünler ve hizmetler için düzenli olarak internet üzerinden ödeme yaptığı günümüzde, finansal işlemleri siber tehditlerden korumak daha önce hiç olmadığı kadar kritik bir önem taşır hale geldi. Tüketicilerin kendilerini koruyacak doğru adımları atmasına yardımcı olmak isteyen MRG Effitas, güvenlik çözümlerinin kalitesini ve kullanıcıları ve paralarını sürekli artan finansal tehditlere koruma becerilerini değerlendirerek, layık gördüğü çözümleri marka bağımsız bir sertifikayla ödüllendiriyor.

Kaspersky Internet Security, 2017’nin son üç çeyreği ve 2018’in ilk çeyreğinde yapılan sayısız gerçek dünya finansal zararlı yazılım ve botnet testlerini geçerek sertifika almaya hak kazandı. Ürün, internet bankacılığı işlemleri ve internet üzerinden yapılan alışverişlerin finansal zararlı yazılımlardan etkilenebileceği gerçek dünya senaryolarında teste tabi tutuldu.

Kaspersky Internet Security süreç esnasında, siber tehdit alanında yaygın olan ve tespit edilip engellenmedikleri durumda tüketicilerin başını ağrıtacak sayısı botnet’i etkisizleştirdi. Bunlar arasında TinyNuke ve Zeus klonları ile Peddlecheap tuş kaydedicisine sahip bir DoublePulsar arka kapısı bulunuyordu.

Kaspersky Internet Security, simülasyon testlerinde de izin verildiği takdirde temel cihaz işlemlerini etkileyip değiştirebilen, sistem işlevlerine yönelik saldırılarla başa çıkabildi. Bunlar arasında Powershell web sızıntısı ve engelleme, API Hooking, tarayıcı TLS dışa aktarma ve parçalama, ETW hata ayıklama kayıt takibi izleme ve dışa aktarma gibi yöntemler kullanıldı.

Kaspersky Lab Tehdit Araştırması Başkan Yardımcısı Timur Biyachuev konu hakkında şunları söyledi: “Finansal tehditlerin sayısı ve karmaşıklığı artmaya devam ettikçe, insanların internet üzerinde alışveriş ve bankacılık işlemleri yaparken kendilerini korumaları için güçlü ve başarısı sürekli kanıtlanan çözümlere erişebilmesi hiç olmadığı kadar önemli hale geldi. Güvenlik çözümümüz MRG Effitas’ın geniş bir süre zarfında belirlediği zorlu ve bağımsız testleri defalarca geçmeyi başardı ve her yıl verilen ödülü kazandı. Bu ödül Kaspersky Internet Security’nin sürekli gelişen yapısının, finansal işlemlere yönelik artmaya devam eden tehditlerle başa çıkabildiğini kanıtlıyor.”

Kaspersky Internet Security’de bulunan Safe Money özelliği, internet üzerinden alışveriş ya da bankacılık işlemi yaparken kullanıcılara ek bir koruma katmanı sunuyor. Safe Money özelliği; ürünler için kredi kartıyla ödeme yaparken, banka hesabına para aktarırken veya PayPal kullanırken, tüm işlemlerin güvenli olduğu ve finansal ve kişisel bilgilerin siber tehditlerden korunduğu konusunda kullanıcıların içinin rahat olmasını sağlıyor.

MRG Effitas ödülü, Kaspersky Lab ürünlerinin bağımsız testlerle sürekli kanıtlanan becerilerinin bir göstergesi. Kaspersky Lab ürünleri piyasanın en çok test edilen ve en çok ödül alan ürünleri unvanlarına sahip.

Kaspersky Lab Hakkında

Kaspersky Lab, 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren küresel bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky Lab'in derin tehdit zekâsı ve güvenlik uzmanlığı dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, kritik altyapıların, hükümetlerin ve tüketicilerin korunması için sürekli yeni nesil güvenlik çözümlerine ve hizmetlerine dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyüne, lider uç nokta koruması ve gelişen karmaşık dijital tehditlerle mücadele eden bir dizi özelleştirilmiş güvenlik çözümleri de dâhildir. 400 milyonu aşkın kullanıcı Kaspersky Lab teknolojileri ile korunmaktadır ve 270 bin kurumsal müşterinin kendileri için en önemli şeyleri korumalarına yardımcı olmaktayız. Daha fazla bilgi için: www.kaspersky.com/tr

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page