top of page

 

 

 

ISO 27001 DANIŞMANLIĞI VE BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ

Bilgi Yönetimi konusunda çalışmalar yürüten VMİ Danışmanlık. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, TS ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı danışmanığı yapmaktadır. ISO 27001 danışmanlık hizmetlerini uygulamacı danışmanlık şeklinde hayata geçiren VMİ Danışmanlık, isteyen kamu kurumları, belediyeler, özel şirketlere, üniversitelere bilgi güvenliği konusunda eğitimler vermektedir. Bu eğitimler ISO 27001 BGYS Danışmanlığı sırasında olabileceği gibi ayrı bir hizmet olarak da verilebilmektedir.

 

ISO 27001 DANIŞMANLIĞI VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Yerinde bilgi güvenliği, siber güvenlik eğitimleri veren şirketimiz. Kavramsal çerçeveleri, bilgi güvenliğinin tarihsel gelişimi,  bilgi güvenliği ile ilgili yasal mevzuat, bilgi güvenliği uygulamalarının uyumlaştırılması, bilgi güvenliği vakaları, kurumsal risk yönetimi, varlık yönetimi, iş sürekliliği gibi konuları tedaylı bir şekilde planlayarak eğitimlerine yansıtır. Bilgi yönetimi nasıl yapılır? Bilgi güvenliği kavramı nedir? ISO 27001 BGYS standardı özellikleri nelerdir? ISO/IEC 27001 belgelendirme süreci çalışması nasıl yapılır? Gibi daha bir çok sorunun cevabı uygulamalı olarak verilmektedir.

VMİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VE BİLGİ GÜVENLİĞİ

VMİ Danışmanlık, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardının gerekliliklerini sağlayarak kurumların Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini (BGYS) kurmalarını sağlıyor. Biz danışmanlık firması olarak standartlara uygun olarak dokümantasyon, süreç yönetimi, altyapı kontrolü ve yönetişimi sağlayabilmeniz için size uygulamacı rehberlik hizmeti veriyoruz. Danışmanlık hizmetimiz siz TS ISO/IEC 27001:2013 bilgi güvenliği yönetim sistemi standardı alana kadar devam ediyor. Kurumunuz belgelendirmeye hak kazandığında danışmanlık hizmetimizi ile başarı ile tamamladığımızı düşünerek sizinle el sıkışıyoruz.

ÜCRETSİZ BİLGİ GÜVENLİĞİ, SİBER GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI VE EĞİTİMLERİ

 

VMİ Danışmanlık  ISO 27001 belgesini almak isteyen fakat bütçesi olmayan kurumlara imkanları ölçüsünde yarım gün (2 saat) ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek. Bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin yaygınlaşması konusunda sosyal fayda sağlamayı amaçlıyor. Liseler, üniversiteler ve STK'lar için, bilgi güvenliği, siber güvenlik, ISO 27001 standardı, kişisel verilerin korunması kanunu (KVK) bilgi yönetimi, inovasyon yönetimi konularında konferans, seminer, çalıştay, forum gibi platformlarda imkanları ölçüsünde ücret almamaktadır. 

 
BİLGİ GÜVENLİĞİ, SİBER GÜVENLİK VAKA ÇALIŞMALARI

VMİ Danışmanlık, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı ISO 27001 danışmanlık hizmeti sırasında, proje yönetimi, risk yönetimi, vaka çalışmaları, penetrasyon-pentest uygulamaları, sosyal mühendlisk çalışmaları, Kişisel verilerin Korunması Kanunu uyumlaştırma çalışmaları, dokümantasyon yönetimi (BGYS) bilgi güvenliği eğitim hizmetleri ile entegre raporlama konusunda çalışmalar yapmaktadır.

bottom of page