top of page
  • Basın Bülteni -Kaspersky Lab

Siber güvenlik şirketi Kaspersky Donau Chemie Group siber güvenlik ortağı


siber güvenlik hizmetleri, siber güvenlik şirketi iş ortaklığı

Çalışanların yaptığı hatalar, şirketlerin kendilerini siber tehditlere karşı korumasını zorlaştırmaya devam ediyor. Kaspersky Lab’in ICS Anketine göre, endüstriyel kurumların dörtte biri çalışan hatası veya istenmeyen faaliyetleri nedeniyle son 12 ay içinde en az bir siber güvenlik vakası yaşamış. İleride bu rahatsız edici istatistiğin bir parçası olmak istemeyen Donau Chemie Group, siber güvenlik ortağı olarak Kaspersky Lab’e güvendi.

Marka sahipleri ve perakende zincirleri için farklı kimyasal malzemeler üreten Donau Chemie Group, siber güvenliği her zaman iş süreçlerinin merkezine yerleştiren bir şirket oldu. Ancak BT altyapısı sürekli daha karmaşık hale gelen şirket, yalnızca yönetimi kolay bir entegre siber güvenlik platformu sağlayan değil aynı zamanda çalışanların siber güvenlik konusundaki bilgi eksikliğini de gidermesine yardımcı olacak güvenilir bir iş ortağı aramaya başladı. Birçok seçeneği gözden geçiren Donau Chemie Group, çalışanlarına siber güvenlik eğitimi vermek için Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı Platformu’nu seçti.

Donau Chemie Group öncelikle çalışanlarına siber güvenlik eğitimi vermenin ne kadar etkili olacağını ölçmeyi hedefliyor. İnternet üzerinden olmayan geleneksel eğitim platformları teknik siber güvenlik becerilerini desteklemede başarısız oluyor. Bu tür eğitimler ayrıca, BT departmanı dışındaki çalışanların gerekli davranış değişikliklerini edinmesini de sağlayamıyor. Bu durumun farkında olan Donau Chemie Group BT ekibi, Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı Platformu’nun hem verimli eğitim sunmasını hem de yönetim hedeflerine ulaşmasını umuyor.

Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı Platformu ile BT yönetim ekibi, çalışanların öğrenim sürecini gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor. Çeşitli siber güvenlik farkındalığı profillerine uygun özel çalışmalarla, tüm kullanıcılar eğitime dahil olabiliyor ve gerçekten ihtiyaç duydukları becerileri edinebiliyor. Platform yalnızca bilgi sunmakla kalmıyor aynı zamanda çalışanların yeni davranış biçimleri geliştirmesine de yardımcı oluyor. İnteraktif eğitim ve simülasyonlardan meydana gelen her bir öğrenim çalışması bölümünün ardından kullanıcılara yaptıkları yanlışlıkları öğrenmeleri için bir hata raporu sunuluyor. Katılımcılara sunulan bir diğer avantaj ise eğitimin çok fazla zaman almaması. Katılımcılar ayrıca eğitim programlarını kendi ihtiyaçlarına göre değiştirebiliyor.

Donau Chemie IT Müdürü Christian Lang, “Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı Platformu ile, Donau Chemie Group’un tüm çalışanlarının siber güvenlik düzeyini artırmaları için gereken becerileri edineceğinden eminim. Kimlik avı testlerinde %2’nin altında bir tıklama oranına sahibiz. Şimdi siber güvenlik farkındalığında bir sonraki düzeye geçmek ve çalışanlarımızın becerilerini geliştirmek için daha gelişmiş testler uygulamayı düşünebiliriz.” dedi.

“Genel” çalışanlara yönelik olan Güvenlik Farkındalığı Platformu’nun yanı sıra, Donau Chemie ayrıca Kaspersky Lab’in “BT İçin Siber Güvenlik” adlı çevrim içi eğitimini de kullanıyor.Yeni sayılabilecek bir ürün olan bu eğitim, BT yöneticilerine, servis masası uzmanlarına ve geliştiricilere görünüşte zararsız olan PC vakalarında olası saldırı senaryolarını tanıyabilmelerini sağlayacak pratik beceriler kazandırıyor. Eğitimde ayrıca saldırılara nasıl müdahale edileceği ve gerektiğinde daha detaylı araştırma yapılması için nasıl delil toplanacağı da gösteriliyor.

Kaspersky Lab Güvenlik Eğitim Programları Müdürü Vyacheslav Borilin, “Siber tehditlerin giderek daha karmaşık hale gelmesiyle BT uzmanlarının da siber güvenlikten anlaması bekleniyor. BT ekipleri şirketleri için ilk savunma hattı olduklarını bilmeli ve iş başında karşılaştıkları her tür siber tehditten kaçınabilmeli. Farklı çalışan gruplarına yönelik özel eğitim programları sunan Kaspersky Lab, güvenilir bir siber güvenlik ortağı. Her şirketin özel taleplerine uyum sağlayabilen ve kolayca ayarlanabilen güvenlik çözümleri sunuyoruz. Sonuçta ise herkes bilgi güvenliği konusunda kendisini güvende hissediyor.” dedi.

Çalışanların siber güvenlik farkındalığını artırmak, şirketlerin değerlendirmesi gereken savunma katmanlarından yalnızca biri. Bunun yanı sıra, her şirketin çok katmanlı ve entegre bir kurumsal siber güvenlik platformuna sahip olması gerekiyor. BT altyapısının zararlı yazılımlara, kripto madencilere ve diğer tehditlere karşı korunduğundan emin olmak isteyen Donau Chemie Group, Kaspersky Endpoint Security for Business çözümünü kullanıyor.

Kaspersky Lab’in güvenlik farkındalığı hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kaspersky Lab’in Yeni Nesil uç nokta güvenlik çözümü hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kaspersky Lab Hakkında

Kaspersky Lab, 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren küresel bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky Lab'in derin tehdit zekâsı ve güvenlik uzmanlığı dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, kritik altyapıların, hükümetlerin ve tüketicilerin korunması için sürekli yeni nesil güvenlik çözümlerine ve hizmetlerine dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyüne, lider uç nokta koruması ve gelişen karmaşık dijital tehditlerle mücadele eden bir dizi özelleştirilmiş güvenlik çözümleri de dâhildir. 400 milyonu aşkın kullanıcı Kaspersky Lab teknolojileri ile korunmaktadır ve 270 bin kurumsal müşterinin kendileri için en önemli şeyleri korumalarına yardımcı olmaktayız. Daha fazla bilgi için: www.kaspersky.com/tr

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page