top of page
  • Basın Bülteni - Kobil

Siber güvenlik şirketi KOBIL


siber güvenlik şirketi kobil

32 yıldır bilgi teknolojileri alanında kimlik doğrulama ve güvenlik çözümleri sunan KOBIL, Alman Meclisi, Dropbox, Commerzbank, IBM, SAP, AOK, Allianz, UniCredit gibi çok sayıda önemli organizasyonun ve dijital hizmetlerinin siber dünyada korunmasını sağlıyor. Türkiye’de de Yapı Kredi, Halkbank, Ziraat Bankası, VakıfBank, Kuveyt Türk ve DenizBank gibi çok sayıda bankanın dijital bankacılık işlemlerinin güvenliğini sağlayan KOBIL, hem şirketleri siber tehditlerden koruyacak hem de şirketlerin müşterileriyle ileri seviyede güvenli iletişim kurarak hizmet sunmalarını sağlayacak dijital yeni bir dünyanın çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. KOBIL Ar-Ge uzmanları, yakın zamanda pazara sunulması hedeflenen son güvenlik çözümü ve güvenli iletişim platformu KOBIL mPower için 220 yıllık bir personel çalışmasına eşdeğer olarak görülen 2 milyon 200 bin satır kod yazdılar.

Dijital dönüşümle giderek artan güvenlik ve bağımsızlık ihtiyacını göz önünde bulunduran KOBIL, geliştirdiği çözümleriyle şirketlere ileri seviyede dijital koruma sağlıyor. Bu zamana kadar iş ortaklarının ihtiyaçlarını doğru adresleyen ve bu ihtiyaçlara yönelik çözümler üreten KOBIL, başta Alman Meclisi ve vekilleri olmak üzere; Dropbox, Commerzbank, IBM, SAP, AOK, Allianz, UniCredit gibi dev şirketlere de tam güvenlik sağlıyor. Geliştirdikleri her çözüm için kapsamlı çalışmalara imza atan KOBIL Ar-Ge uzmanları, son güvenlik çözümü ve güvenli iletişim platformu olan KOBIL mPower için 220 yıllık personel çalışmasına eşdeğer olarak görülen 2 milyon 200 bin satır kod yazdılar.

PSD2’ye uyumlu Çift 7 Katmanlı Güvenlik, Akıllı Güvenlik Yönetimi Sunucusu (Smart Security Management Server) gibi çözümlerle yeni bir dijital çağ başlattıklarını ifade eden KOBIL’in CEO’su İsmet Koyun, “Dijital verilerini kaybeden şirketler artık her şeylerini kaybetmiş sayılıyorlar. Dolayısıyla biz de yüksek güvenlik sağlayan çözümler sunarak şirketleri bu tehlikelerden koruyoruz. KOBIL Ar-Ge ekibi, yapay zekâ gibi yeni teknolojilerin de etkisiyle güvenliğin daha da önem kazanacağının bilincinde olarak çalışmalarını sürdürüyor. Çünkü biliyoruz ki yapay zekâ da verilerden yararlanıyor ve bunların kaybolması büyük bir felakete yol açabiliyor. Bu nedenle biz uzmanı olduğumuz güvenlik uygulamalarımız ve geliştirdiğimiz güvenli iletişim platformumuzla iş ortaklarımıza her çağda destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page