top of page
  • Basın Bülteni - Biznet

Siber Güvenlik Şirketine Yeni Genel Müdür


siber güvenlik şirketi Biznet'e atama

Siber Güvenlik Şirketi Biznet'e Yeni Genel Müdür Ataması

2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında hizmet veren Biznet Bilişim’de yeniden yapılanma devam ediyor. Mayıs 2018’de yüzde 100 hissesi Faruk Eczacıbaşı’nın sahibi olduğu FVD İleri Teknoloji Yatırımları A.Ş. tarafından devralınan şirketin yeni Genel Müdürü, bilişim sektörünün yakından tanıdığı Serdar Yokuş oldu.

Kurulduğu ilk günden itibaren siber güvenlik alanında çalışan ve istikrarlı bir şekilde büyüyüp bugün oldukça geniş bir ürün ve hizmet portföyüne sahip olan Biznet Bilişim’in Genel Müdürlük görevine 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle Serdar Yokuş getirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü mezunu olan Serdar Yokuş, kariyerine Empa’da Satış Mühendisi olarak başladı. Sonrasında sırasıyla; Intertech’te Sistem ve Network Uzmanı; Vestel’de Sistem ve Network Mühendisi; Vestelnet’te IT Müdürü; Lucent Technologies’de Çözüm Danışmanı ve Teknoloji Müdürü, Intrakets’de Satış Geliştirme Müdürü; Alcatel - Lucent Türkiye’de Grup Satış Müdürü ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi; Datateknik’te Satış Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Yokuş, 2011 yılından itibaren Huawei Türkiye’de önce Satış Direktörü, daha sonra Huawei Enterprise Ülke Müdürü görevlerini yürüttü.

Biznet Bilişim Genel Müdürü Serdar Yokuş yeni görevi ile ilgili şöyle konuştu; “Siber güvenlik gibi önemli bir alanda çalışmak benim için heyecan verici. Bugüne kadar sağlam adımlarla büyüyen Biznet Bilişim’i daha ileriye taşıma hedefiyle görevi devraldım. Milli güvenliğin önemli bir parçası olan siber güvenlik konusunda yapacağımız işlerle hem şirketimize hem ülkemize fayda sağlamayı hedefliyoruz.”

Siber güvenlik şirketi Biznet hakkında

Biznet Bilişim kurulduğu 2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktadır. Şİrket, Ar-Ge yatırımları ile ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Platformu ve Zafiyet Yönetimi Platformu gibi özgün ve yenilikçi yazılımlar geliştirmiştir. Türkiye’nin en kapsamlı BT güvenlik ürün ve hizmet portföylerinden birine sahip olan Biznet Bilişim, Payment Card Industry Security Standards Council (PCI SSC) nezdinde Approved Scanning Vendor (ASV) ve Qualified Security Assessor (QSA) sertifikalarına sahip, PCI DSS denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmadır.

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page