top of page
  • Derlenme Haber

Bilgi Güvenliği Konferansı Bilkent'te


Bilgi Güvenliği Konferansı Bilkent

İş Hayatında Bilgi Güvenliği Konferansı

Bilkent Üniversitesi - TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu, bilgi güvenliğinin iş dünyası için önemini farklı boyutlarıyla tartışmak amacıyla İş Hayatında Bilgi Güvenliği Konferansı’nı düzenledi.

Toplantıda yapay zekâ, bulut bilişim ve her yıl birçok kurumu etkileyen siber saldırılar tüm boyutlarıyla masaya yatırılırken, zararlı yazılımların yaratacağı etkileri sergileyen bir “hacking gösterisi” de gerçekleştirildi.

Siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması

Toplantının açılış konuşmaları Bilkent Üniversitesi - TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu Direktörü Prof. Dr. H. Altay Güvenir, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Ekonomi Yuvarlak Masası Lideri Esin Güral Argat ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik tarafından yapıldı. Gerçekleşecek panellerde siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması konuları ayrıntılı olarak tartışıldı.

Bilgi güvenliği siber güvenliğin önemi artıyor

TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu Direktörü Prof. Dr. H. Altay Güvenir: “Bilgi güvenliğinin önemi her geçen gün artıyor. Kişisel verilerimiz, şirket bilgilerimiz, müşteri bilgilerimiz hepsi uğrayabileceğimiz bir siber saldırı sonrası tehlikeye girebilir ve telafi edilemeyecek şekilde bize ve şirketimize zarar verebilir. Her geçen gün daha da bağımlı hale geldiğimiz bilgi teknolojilerinin güvenlik riskleri taşıması dijital dönüşümden kaçmamıza neden olmamalı. Bunun yerine risklerin bilincinde olup önlemlerimizi almamız gerekiyor.” dedi. Yeni nesil siber güvenlik yaklaşımları

Vodafone Kurumsal Çözümler Direktörü Berna Kulaksız, yeni nesil siber güvenlik yaklaşımlarına dair bilgi verirken, Microsoft Türkiye Kurumsal İş, Üretkenlik ve Güvenlik Uygulamaları Satış Direktörü Ozan Öncel bulut ve mobil teknolojileri ışığında kişisel verilerin korunma yollarına dair bilgiler verdi. Etkinlikte son olarak, BTRisk Kurucu Ortağı Fatih Emiral, katılımcılara kurgusal bir “hacking” senaryosu üzerinden zararlı yazılımların kurumlara verdiği hasarları ortaya koydu.

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page