top of page
  • Basın Bülteni - Netaş

Siber Güvenlik Şirketi Netaş'a Yeni Yönetici


Netaş Siber Güvenlik Sistemleri

Türkiye’nin bir numaralı sistem entegratörü Netaş’ın siber güvenlik ürün ve çözüm yönetiminden ve siber güvenlik çözümlerinin satışından artık Fatma Hacıoğlu Doğar sorumlu.

20 Eylül 2017 itibarıyla Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’de Siber Güvenlik Servisleri Direktörü olarak görevine başlayan Hacıoğlu Doğar, Netaş müşterilerine trendleri yakından takip ederek uçtan uca siber güvenlik iş çözümleri sunarak, sektörel bazda müşteri ihtiyaçlarına ve regülasyonlara uygun teknolojik çözümler geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Netaş’ın, aktif olarak güvenlik durum takibi ihtiyacı bulunan kurumların BT altyapılarının 7/24 kesintisiz izlendiği ve saldırı/tehdit durumunda gerekli müdahalenin gerçekleştirildiği Netaş Siber Operasyon Merkezi de Fatma Hacıoğlu Doğar’a bağlı olarak faaliyetini sürdürecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olan Fatma Hacıoğlu Doğar, profesyonel hayatına aynı yıl Alcatel’de başlamıştır. Daha sonra bankacılık sektörüne geçiş yapan Hacıoğlu Doğar, uzun yıllar Akbank ve HSBC’de IT alanlarında çeşitli roller üstlenmiştir. 2013 yılında sektör değişikliği yaparak KoçSistem’de çalışmaya başlayan Fatma Hacıoğlu Doğar, burada sırasıyla Yönetilen Servisler Grup Müdürü ve Yönetilen Servisler Hizmet ve Satış Grup Müdürü olarak görev almıştır.

Netaş Hakkında

Netaş iletişim ve bilgi teknolojileri sektöründe inovatif ve uçtan uca sistem entegrasyon ve teknoloji servisleri sunmaktadır. Netaş, 50 yıllık başarılı geçmişi ve deneyimli ArGe ekibiyle teknoloji danışmanlığından satış sonrası hizmetlere kadar Türkiye, Kuzey Afrika, CIS ve Asya-Pasifik pazarlarında faaliyet göstermektedir. Şirket, telekom operatörleri, kamu ve özel kuruluşlar ve savunma sektörü için mobil genişbant, siber güvenlik, bulut çözümleri, yönetilen servisler, savunma iletişimi teknolojileri, GSM-R, ICT entegrasyon servisleri ve özel yazılım geliştirme gibi farklı alanlarda yeni nesil iletişim çözümleri sunmaktadır. Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören (NETAS) Netaş’la ilgili daha fazla bilgi için; www.netas.com.tr

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page