top of page
  • Basın Bülteni - Milestone Systems

Bilgi Güvenliği Siber Güvenlik Yaklaşımları


Bilgi Güvenliği Siber Güvenlik Riskleri Yeni Yaklaşımlar

Bilgi Güvenliği Siber Güvenlik Yaklaşımları ve Milestone

Son 9 yıldır üst üste dünyanın 1 numaralı video yönetim yazılımı üreticisi seçilen Milestone Systems, güvenlik alanında dünya devi teknoloji üreticilerini Milestone Açık Platform Günü’nde Ankara’da bir araya getirdi. Etkinlikte güvenliğin ötesine geçen, iş süreçlerini kolaylaştıran ve operasyon giderlerini düşüren akıllı uygulamalardan örnekler verilerek, Milestone’un Siber Güvenlik yaklaşımı ve kullanıcılarına sağladığı güçlü yapı tanıtıldı.

Dünyada IP video yazılımı standartlarını belirleyen Milestone Systems, alanında dünyanın en büyük şirketlerini Milestone Açık Platform Günü’nde (MPOP) bir araya getirdi. Milestone Doğu Avrupa Direktörü Anders Johannson’un katıldığı, Dell-EMC, NEC, Axis, Technoaware, Commend, Promise ve Tiger Teknoloji şirketlerinin de yer aldığı konferansta, Türkiye ve dünyadaki en yeni güvenlik teknolojileri tanıtıldı.

Bu yıl 8. kez düzenlenen etkinlikte Milestone Systems, çözüm ortakları ile bir araya geldi ve yeni yol haritasını paylaştı. Etkinlikte Türkiye’deki güvenlik çözümleri yatırımları ve sektörün büyümesi de konuşuldu.

2020 Yılında satacağımız lisansların yüzde 50’si kamera olmayacak!

MPOP etkinliğinde konuşan Milestone Doğu Avrupa Direktörü Anders Johannson, “2020 yılında çevremizde kullandığımız tüm cihazların internete çıkacağını, birbirleriyle etkileşim içinde olacağını göreceğiz. Önümüzdeki iki yıl içinde Milestone olarak sattığımız lisansların yüzde 50’si kamera olmayacak.” diye konuştu. Anders Johannson, siber güvenlik uygulamalarına da değindiği konuşmasında, siber saldırıların yüzde 60’ının içeriden geldiğini ve bu noktada xProtect’in kullanıcılarına sağladığı korumayı ve geliştirdikleri siber güvenlik önlemlerini anlattı.

Siber güvenlik pazarı evriliyor…

Milestone Systems Kuzeydoğu Avrupa Kanal Yönetim Müdürü Özgür Uygur ise konferanstaki konuşmasında, Türkiye’de “güvenlik yazılım ve donanım” pazarının 800 milyon dolara ulaştığını tahmin ettiklerini belirterek şu bilgileri verdi:

“Türkiye’de hem kamu hem de özel sektör, açık mimari video yönetim yazılımlarına artık daha çok önem veriyor. Bununla birlikte geleneksel kamera güvenlik sistemi kavramının, fiziksel güvenliğin yanında varlık ve data güvenliğine evrildiğini, ihtiyacın insanların hayatını kolaylaştıran çözümler olduğunu görüyor ve yol haritamızı buna göre şekillendiriyoruz. Milestone Systems, sektördeki en güvenilir yazılım olarak Türkiye’yi daha güvenli hale getirmeyi hedefliyor. 2015-2017 arasında bölgemizde üç kat büyüme gerçekleştirdik, bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.”

Milestone yatırım maliyetlerini en az 5 kat düşürüyor!

Şu ana kadar dünyada üretilmiş en güçlü ve stabil Video Yönetim Yazılımı olan xProtect; 3,1Gbit gerçek throughput değeri, 64bit engine, buffering, HDD yerine Ram üzerine yazma, CPU yerine GPU kullanma gibi sektöre getirdiği yenilikler sayesinde sunucu ihtiyacını en az 5 kat düşürüyor. Bu sayede ilk yatırım maliyetlerinde dramatik tasarruf sağlıyor.

Milestone Çözüm Mühendisi Arif Kemal Baç; güvenlik sistemi tasarımlarında video yönetim yazılımının kritik önem taşıdığını, bununla birlikte toplam sistem maliyeti hesaplanırken VYY’nin sunucu ve depolama alanında sağladığı tasarruf ve yüksek performans noktasında toplam çözüme çok büyük katkısı olduğunu belirtirken, xProtect yazılımının disk ömrünü de iki kata çıkardığını kaydetti.

Milestone Systems Hakkında:

1998'de kurulan Milestone Systems, merkezi Kopenhag, Danimarka'da bulunan, dünyanın 1 numaralı açık platform IP video yönetim yazılımı (VYY) sağlayıcısıdır. Hedefimiz, sayısal video verilerinin yönetim ve dağıtımıyla müşterilerimizin organizasyon işlemlerini geliştirmek ve genel güvenliği artırmaktır. Milestone XProtect® VMS güçlü, güvenilir, kullanımı kolay ve dünya çapında 150.000'den fazla kurulumla kendini kanıtlanmış bir üründür. Gerçek açık platforma dayalı XProtect VYY, endüstrinin en geniş kamera yelpazesi ve erişim kontrolü, video analizi gibi sınıfındaki en iyi iş çözümleriyle çalışır.

Milestone’un ürün portföyü ilave olarak, donanım cihazları ile tümleştirilmeyi sağlayan bir video gözetim platformu olan Milestone Arcus™'u ve piyasa lideri Milestone gözetim yazılımı ile kayıt donanımını bir arada sunan, kullanıma hazır Milestone Husky NVR serisini de kapsar. XProtect VYY, dünya çapındaki yaklaşık 150 farklı tedarikçinin 3.500'den fazla kodlayıcısı, IP kamerası ve sayısal video kayıt cihazı (DVR) ile uyumludur. Milestone, yeni cihazlarla uyumluluğunu artırmak için sürekli çalışır.

XProtect VYY’larından çoğu Milestone Entegrasyon Platformu Yazılım Geliştirme Kiti (MIP SDK) yardımı ile, erişim kontrolü, ihlal saptama ve video analizi gibi sınırsız sayıda uygulamaları entegre edecek olan çerçeve çalışmasını sağlar. XProtect ürün ailesi az sayıda kamera bulunan tek bir yerdeki bir gözetim sisteminden, karmaşık, dağıtılmış yapıdaki gözleme alanlarını içeren ve tek bir merkezden kontrol edilebilen gözetim sistemlerine kadar, tüm ölçeklerdeki gereksinimleri karşılar. 15'den fazla ülkede bölgesel ofisi ve satış temsilcisi bulunan Milestone Çözümleri, dünya çapında pek çok ülkede satılmaktadır.

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page