top of page
  • Basın Bülteni - GoDaddy

Siber Güvenlik İşbirliği GoDaddy ve McAfee


Siber Güvenlik Önlemleri, Bilgi Güvenliği Önlemleri

3 Ekim 2017 – Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, küçük işletmelerin online müşterileri için daha fazla koruma sağlamak amacıyla yeni web sitesi güvenliği özelliğini sundu. Artık GoDaddy’nin tüm SSL planlarına McAfee SECURE güvenlik mührü entegre edildi. GoDaddy, bu işbirliğiyle güvenlik hizmetlerini güçlendirirken, küçük işletmelerin müşterileriyle güven ilişkisi kurmasına yardımcı oluyor.

Web güvenliği hem işletmeler, hem de müşteriler için büyük önem taşıyor. Travelers’ın raporuna göre 2015’te siber saldırılardan etkilenenlerin yüzde 60’ı küçük işletmeydi. Ayrıca, Google Chrome’da SSL sertifikası olmayan siteler için yakın zamanda hayata geçirilen “güvenli değil” uyarısı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından e-ticaret ekosistemindeki güven eksikliğinin önüne geçmek adına yürürlüğe alınan Elektronik Ticarette Güven Damgası gibi gelişmelerin de katkısıyla online alışveriş yapan tüketicilerin web güvenliğinin gerekliliği konusundaki farkındalığı her geçen gün artıyor.

Konuyla ilgili olarak GoDaddy Güvenlik Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin Doerr, “Siber saldırıların daha sık yaşanmasıyla birlikte güvenli bir web sitesi sunmak ve online müşterilerin güvenini kazanmak küçük işletmelerin başarısı için kritik önem taşıyor. McAfee SECURE entegrasyonu ile müşterilerimiz, ziyaretçilerine güvenliğe önem verdiklerini ve güvenilir bir ismin desteğine sahip olduklarını gösterebilir” dedi.

GoDaddy EMEA Bölge Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi ise, “Türkiye’de online alışveriş yapan tüketicilerin güvenlik riskleri konusunda farkındalıkları gittikçe artıyor. McAfee SECURE güvenlik mührü, Google Chrome’un güvenlik uyarısı ve Güven Damgası gibi etiketler, insanların ziyaret ettikleri web sitesinin SSL Sertifikası gibi ek güvenlikönlemleri ile korunduğunu ve güvenilir olduğunu bilmelerine yardımcı oluyor” dedi.

McAfee SECURE güvenlik mührü ile gelen ürün gelişmeleri ve önemli özellikler şöyle:

  • İlk adımdan güvenlik: McAfee SECURE güvenlik mührü, mobil de dâhil olmak üzere web sitesinin tüm versiyonlarında gösteriliyor. McAfee güvenlik mührünün güvenliği ve online dönüşümü, güvenlik mührü olmayan sitelere göre yüzde 10’a kadar artırdığı biliniyor.

  • Tüm cihazlarda güvenlik: McAfee SECURE güvenlik mührü, akıllı telefondan tablete, tüm cihazlarda sorunsuz çalışıyor. Mobil trafiğin masaüstü trafiğini geçtiği günlerde mobil güvenlik stratejisine sahip olmak tüketici güvenini artırmak açısından önem taşıyor.

  • Proaktif koruma: McAfee SECURE küçük işletme sahiplerinin web sitelerini zararlı yazılım ve bağlantılar için proaktif bir şekilde tarayarak, teknik uzmanlık gerektirmeden ek online güvenlik katmanı sağlıyor.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page