top of page
  • Basın Bülteni - Kingston Technology Company Inc.

Sifre Korumali USB Bellek: DataTraveler


Şifre Parola Korumalu USB Bellek Flash Bellek

Numerik klavyeli ve şifre korumalı DataTraveler 2000, 16GB, 32GB ve 64GB kapasite seçenekleriyle piyasaya çıkmıştı. Yeni 4GB ve 8GB seçenekleri, ağ ateş duvarlarının dışına taşınabilecek veri miktarını sınırlandırarak kurumsal güvenliğe yardımcı oluyor. XTS modunda AES 256-Bit donanım tabanlı tam disk şifreleme sunan yeni DT2000, Kingston’un diğer DataTraveler ve IronKey USB flash sürücüleri arasındaki yerini aldı.

Siber güvenlik sorunlarına şifre korumalı datatraveler, USB flash bellek

Kingston Technology Company Inc.’in flash bellek iştiraki ve dünyanın bellek ürünleri alanındaki bağımsız lideri Kingston Digital, şifre korumalı DataTraveler 2000 USB flash bellek ailesine 4GB ve 8GB kapasite seçeneklerini ekledi. Bu iki kapasite seçeneği 16GB, 32GB ve 64GB seçeneklerine ek olarak sunuluyor ve FIPS-197 şifreleme standardı sertifikası ile geliyor. Tüm DataTraveler 2000 sürücüleri 256-Bit AES donanım tabanlı şifreleme ile PIN koruması sunuyor ve bir alfanümerik klavye bulunduruyor.

Bilgi güvenliği için 256-Bit AES donanım tabanlı şifrelemeyle korunan USB Flash Bellekler

DataTravaler 2000 sürücüleri, USB formatında veri koruması ihtiyacı bulunan BT güvenliği profesyonelleri, küçük ve orta ölçekli şirketler ve kurumsal son kullanıcılar için tasarlandı. İşletim sisteminden bağımsız olan ve bir USB 2.0 veya USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) portuna sahip her cihazı destkleyen sürücüler, bu sayede, çok sayıda farklı cihazın ve işletim sisteminin kullanıldığı ortamlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Her bir sürücü 256-Bit AES donanım tabanlı şifrelemeyle korunuyor ve herhangi bir yazılım veya donanım sürücüsüne ihtiyaç duymuyor.

Bilgi Güvenliği, siber güvenlik taleplerinden doğan Kingston USB bellekler

Kingston Şifreli USB İş Birimi Yöneticisi Ken Campbell “Daha düşük kapasiteli sürücüler, bir ağdan kopyalanarak alınabilecek veri miktarını sınırlandırarak, sürücülerin kaybolması gibi durumlarda büyük miktarlarda hassas verinin yanlış ellere geçmesini engelliyor. Daha az kapasiteli modellerimizi bu ve benzeri veri güvenliği ihtiyaçları bulunan müşterilerimizin talebi doğrultusunda ürettik” diyor.

Bilgi güvenliği amaçlı kendi kendini imha eden şifreli USB bellekler

DataTraveler 2000’in üzerindeki alfanümerik klavye sayesinde, PIN kodu olarak belirleyeceğiniz bir rakam veya harf kombinasyonuyla sürücü kolaylıkla kilitlenebiliyor. PIN’in on defadan fazla yanlış girilmesi durumunda sürücüdeki tüm veriler siliniyor ve yeni bir şifre seçilmesi gerekiyor. Sürücünün bir cihazdan güvenli bir şekilde kaldırılmadan çekilip alınması durumunda dahi aktif hale gelen oto-kilit özelliği ise ek güvenlik sağlıyor.

Her ihtiyaca göre bir sürücü

DataTraveler 2000 ailesine 4GB ve 8GB seçeneklerinin eklenmesiyle birlikte Kingston, en üst seviyelerde devlet kullanımından, kurumsal şirketlere ve her ölçekten kuruluşun ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

81 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page