top of page
  • Basın Bülteni - Trend Micro

Siber Güvenlik Yarışması 2017 Capture the Flag


2017 Yarışma Siber Güvenlik Capture the Flag

Trend Micro’nun Capture the Flag Siber Güvenlik Yarışması’nda geri sayım başladı. Siber güvenlik alanındaki yeteneklerine güvenen ve Türkiye’yi uluslararası bir yarışmada temsil etmek isteyen takımlar için kayıtlar 24 Haziran’a kadar sürüyor. Kazanan takım 8 bin 700 dolar değerindeki ödülün yanı sıra Tayvan’ın Taipei kentinde gerçekleştirilecek olan HITCON CTF 2017 Finalleri’ne de otomatik katılım hakkı kazanacak.

Capture the Flag (CTF) siber güvenlik yarışması 2017

Siber güvenlik alanında küresel lider Trend Micro’nun üçüncü geleneksel Capture the Flag (CTF) siber güvenlik yarışmasında kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor. Dünya genelinde bine yakın ekibin kayıt yaptırdığı yarışma Türkiye’de de büyük ilgi sürüyor. Siber güvenlikalanındaki yeteneklerine güvenen ve Türkiye’yi uluslararası bir yarışmada temsil etmek isteyen takımlar için kayıtlar 24 Haziran’a kadar sürüyor.

HITCON CTF 2017 yarışması

“Trend Micro CTF 2017 - Raimund Genes Kupası’nın ilk ayağı 24-25 Haziran tarihlerinde online ortamda gerçekleştirilecek. Online eleme süreçlerinden sonra yarışmacılar Japonya’nın Tokyo kentinde gerçekleştirilecek olan finallere katılacaklar. Online elemeler katılımcıların SCADA, Nesnelerin İnterneti ve hedefli saldırılar gibi çeşitli kategorilerdeki sorunları çözmeleri üzerine kurgulanan “Tehlike” (Jeopardy) formatında olacak. Online elemelerde başarılı olan ilk 10 ekip “Saldırı ve Savunma” (Attack and Defense) ile Tehlike (Jeopardy) formatlarının birleşmesinden oluşan finalde yarışmaya hak kazanacak. Kazanan takım 8 bin 700 dolar değerindeki ödülün yanı sıra Zero Day Initiative Ödül Programı için ek puan ödülü ve Tayvan’ın Taipei kentinde gerçekleştirilecek olan HITCON CTF 2017 Finalleri’ne otomatik katılım hakkı kazanacak. İkinci takım 2.600 Dolar, üçüncü takım ise 1.700 Dolar para ödülü kazanacak.

Trend Micro CTF 2017, siber güvenlik sektöründeki genç profesyonellerin siber suçlarla mücadele, hedefli saldırılar, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS) gibi alanlardaki pratik becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Online elemelere kayıt olmak ve “Trend Micro CTF 2017 - Raimund Genes Kupası” hakkında daha geniş bilgi için:

www.trendmicro.com/tmctf.

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page