top of page
  • Açık Grubu - Basın Bülteni

Açık Grubu'na yeni pazarlama ve kurumsal iletişim direktörü


Açık Grubu'na yeni pazarlama ve kurumsal iletişim direktörü

Telekomünikasyon, Havacılık ve savunma sanayi, iklimlendirme, veri merkezleri sistem entegrasyonu ve endüstriyel bina inşaatı, siber güvenlik alanlarında faaliyet gösteren Açık Grubu’nun Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine sektörün deneyimli ismi Hande Özay Yağcı atandı.

6 markası ve 14 şirketiyle telekomünikasyon, havacılık ve savunma sanayi, , iklimlendirme, veri merkezleri sistem entegrasyonu ve endüstriyel bina inşaatı, siber güvenlik alanlarında faaliyet gösteren Açık Grubu’nun Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Hande Özay Yağcı getirildi. Nisan 2018 itibarıyla görevine başlayan Yağcı, Açık Grubu’nun tüm iletişim ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Yağcı, eğitimini Kanada King George Koleji’nde pazarlama iletişimi alanında sürdürdü. İş hayatına 2003 yılında Novartis Satış ve Pazarlama Departmanı’nda adım atan Yağcı, ardından Puma, Boston Scientific ve Microsoft bünyesinde pazarlama alanında görev yaptı. 2011 yılında Microsoft Pazarlama İletişimi Müdürü olarak atanan Yağcı, 2013 yılında VeriFone Türkiye’de Güney Avrupa ve Rusya’dan Sorumlu Pazarlama Müdürü oldu. Hande Özay Yağcı, Açık Grubu bünyesine katılmadan önce VeriFone Türkiye’de Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Açık Grubu Hakkında

Yerli ve milli üretim gerçekleştirerek global bir Türk şirketi olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Açık Grubu; 6 markası, 14 şirketi ve 1000’in üzerinde çalışanıyla havacılık, savunma teknolojileri ve ileri kompozit, telekomünikasyon, iklimlendirme, veri merkezleri sistem entegrasyonu ve endüstriyel bina inşaatı, siber güvenlik alanlarında farklı sektörlerde faaliyet göstermektedir. Merkezi İstanbul’da bulunan Açık Grubu, globalda ise Almanya, İngiltere, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Vietnam’da kurduğu yerel şirketlerle büyümeye devam etmektedir. İstanbul, Ankara ve Vietnam’da bulunan fabrikalarında inovasyon ve Ar-Ge odaklı çalışmalar yürüten Açık Grubu, bulunduğu sektörlerde dünyanın en önemli sertifikasyon kurumlarınca verilen en üst seviyedeki sertifikalara sahiptir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page