top of page
  • Basın Bülteni - Innovera

Siber Güvenlik Şirketleri Parola Yönetimi Konusunda Uyarıyor


Siber güvenlik şirketleri, siber güvenlik danışmanlığı, bilgi güvenliği danışmanlığı

Geçtiğimiz günlerde Dünya Parola Günü'nde siber güvenlik şirketleri uyardı. Dijital varlıklarınızı korumak için siber güvenliğinizi sağlamak için parola yönetimi önemli.

Dünya Parola Günü'nde kurumsal parolalara dikkat!

3 Mayıs Dünya Parola Günü dijital varlıkların güvenle korunmasında güçlü parola kullanımına ilişkin farkındalık oluşturmayı amaçlarken, güvenlik uzmanları kurumsal hesaplarda parola kullanımının ekstra korumaya ihtiyaç duyduğunu hatırlatıyor.

Dijital dünyanın en kritik güvenlik mekanizmaları arasında ilk sırada gelen parolaların önemi, küresel ölçekte 170'i aşkın kurumun desteğiyle 3 Mayıs Dünya Parola Günü'nde yeniden hatırlanıyor. Biyometrik güvenlik teknolojilerinin gelişmesine karşın, kişisel bilgileri ve kurumsal varlıkları dijital ortamda korumak için bugün en yaygın ve etkili yöntemlerin başında parola geliyor. Türkiye'de lider kurumlara siber güvenlik alanında danışmanlık, teknoloji tedariki ve saha hizmetleri sunan Innovera, 3 Mayıs Dünya Parola Günü'nde özellikle kurumsal hesaplarda ek koruma çözümlerinin önemine dikkat çekiyor.

Bireysel olarak sahip olunan dijital varlıkların savunmasını güçlü bir parolayla gerçekleştirmek mümkün olsa da, şirket ortamında tüm çalışanların aynı hassasiyeti göstermesini beklemek bir risk meydana getiriyor. Buna karşın, “parola kasası” olarak çalışan yeni nesil hesap koruma çözümleri, kurumsal hesaplar arasında önceliklendirme yapmayı ve kritik hesapları güvence altına almayı kolaylaştırıyor. Thycotic gibi öncelikli erişim yönetimi (PAM) çözümleri, şirketlerin IT liderleri için parola ve güvenlik süreçlerini daha kolay ve daha etkin yönetme olanağı sunuyor. Parola güvenliği konusunda kullanıcıları bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen 3 Mayıs Dünya Parola Günü etkinliklerinin dünya genelinde ilgi gördüğünü kaydeden Innovera CEO’su Gökhan Say, siber tehditlere karşı bireysel olarak farkındalık oluşturmanın yanı sıra kurumsal olarak da gerekli teknolojilerin parola kullanımına eşlik etmesi gerektiğine değiniyor.

Parolalar bu kasada güvende

Kurumsal hesaplar söz konusu olduğunda parola güvenliğini kullanıcıların tedbirine bırakmak ciddi bir risk doğuruyor. Şirketlerde parola ve güvenlik yönetimini daha etkin, daha esnek ve daha düşük maliyetli gerçekleştirmeyi sağlayan öncelikli erişim yönetimi çözümleri, bilgi güvenliğinin bir şirket kültürüne dönüşmesini hızlandırıyor. Innovera güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan Thycotic, kurumsal hesaplara ait parolaları ve öncelikli hesap verilerini gizli bir sunucuda, güvenle saklıyor. Basit kurulumu ve kullanımı sayesinde şirket genelinde kolaylıkla benimsenen ve parolalara ilişkin talepleri en aza indiren Thycotic, ayrıca denetleme süreçlerinde tüm verilerin denetçilere anında sunulmasını ve ispat edilebilirliği sağlıyor.

Innovera hakkında

2007 yılında kurulan Innovera, bilgi güvenliği ve iş sürekliliği alanında öncü bir Ar-Ge, entegrasyon ve danışmanlık şirketidir. İstanbul ve Ankara’da üç ofis ile hizmet veren Innovera, özel sektör ve kamu kuruluşlarından en büyük 500 şirketin neredeyse tamamına, başarı tutkusuyla çalışan 80 kişilik bir ekiple danışmanlık sunmaktadır.

Müşterilerine uçtan uca çözümler sağlayan Innovera, uçnokta güvenliği, veri kayıp önleme, SIEM, SOC, yazılım güvenliği, backup&depolama, arşiv ve felaket kurtarma altyapıları alanlarında lider 30 farklı teknoloji sağlayıcı ile iş birliği yapmaktadır.

Güvenlik teknolojisi araştırma-geliştirme alanında da Türkiye’nin lider kurumları arasında yer alan Innovera, pek çok ödüle layık görülmüş 4 farklı ürün geliştirmiştir. Innovera, tüm bu ürün ve çözümlerini uygulama ve altyapı güvenliği danışmanlığı alanında uzman kadrosu sayesinde kurumlara özel tasarlanmış çözümler olarak sunmaktadır.

Sektörde 10. yılını geride bırakan Innovera, endüstrinin gelişiminde bir fikir önderi ve lider olarak rol almaktadır. Binlerce başarı öyküsüne imza atan Innovera’nın deneyimli uzmanları düzenli olarak sektörün gelişimini ışık tutacak etkinliklerde yer alırken,Innovera da her yıl İstanbul ve Ankara’da düzenlediği ve 1.500’ü aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan Türkiye’nin en büyük siber güvenlik etkinliği “SHIELD Güvenlik Konferansı” ile sektöre yön vermektedir.

Konular: siber güvenlik danışmanlığı,

Bilgi güvenliği danışmanlığı, siber güvenlik hizmetleri,

siber güvenlik şirketi

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page