top of page
  • Basın Bülteni - Odeabank

Bilgi guvenligi ve sosyal medya ödülü Odeabank'a


Finans Sektörü Bilgi Güvenliği Siber Güvenlik Sosyal Medya

Global Finance 2017 Dijital Bankacılık Ödülleri’nde Odeabank, sosyal medya kategorisinde dünyanın en iyisi oldu. Odeabank ayrıca 5 ayrı kategoride ‘Batı Avrupa’nın En İyisi’ seçildi.

Dünyanın saygın finans yayınlarından biri olan Global Finance’ın bu yıl 18’incisini düzenlediği “2017 Dünyanın En İyi Dijital Bankaları Ödülleri”nde Odeabank, bir kez daha ödülleri topladı. Odeabank, sosyal medya, bilgi güvenliği ve yatırım hizmetlerinde Batı Avrupa’nın en iyi bankası olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Dünyanın her yerinden 300’e yakın bankanın katıldığı ödül programında Odeabank, sosyal medya kategorisinde dünyanın en iyi bankası seçilirken, toplam 5 kategoride Batı Avrupa’nın en iyisi oldu.

Odeabank, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Bilgi Güvenliği’ ‘Yatırım Hizmetleri’ ve ‘Sosyal Medya’ kategorilerinde Batı Avrupa’nın en iyi bankası seçildi. Ayrıca Odeabank, ‘Web Sitesi Tasarımı’ ve ‘En Yenilikçi Dijital Banka’ kategorilerinde de Batı Avrupa’da liderliğini kanıtladı.

Odeabank, aynı ödül programında geçtiğimiz yıllarda da “Fatura Ödeme ve Gösterimi”, “Bilgi Güvenliği”, “Yatırım Hizmetleri” ve “Sosyal Medya” kategorilerinde de Batı Avrupa’nın en iyisi seçilmişti.

Global Finance’in Dünyanın En İyi Dijital Bankası Ödülleri değerlendirmeye alınmak isteyen bankaların başvurularıyla gerçekleşiyor. Kazananlar online müşterilerin ilgisini çekme ve onlara verilen hizmet stratejisinin gücü, müşterilere dijital ürünleri kullandırma başarısı, online müşteri tabanını büyütme, sunulan ürünlerin çeşitliliği, dijital inisiyatiflerden elde edilen somut faydalar ve web sitesi tasarım ve işlevselliği gibi kriterler baz alınarak belirleniyor.

Global Finance Hakkında

1987'de kurulan Global Finance 50,050 adet tiraja ve 191 ülkeye yayılan okur kitlesine sahiptir. Global Finance’in hedef kitlesi çokuluslu şirket ve finans kuruluşlarında yatırım ve strateji kararlarından sorumlu üst düzey kurumsal ve finans yöneticileri. Web sitesi – GFMag.com – uluslararası finans pazarlarında 30 yıllık deneyimin mirası olan analiz ve makaleler sunar. Merkezi New York'ta bulunan Global Finance'in, dünya çapında ofisleri vardır. Global Finance düzenli olarak banka ve diğer finansal servis sağlayıcıları arasında en iyi performans gösteren firmaları seçer. Bu ödüller dünya finans çevrelerinde güvenilir bir kalite standardı haline gelmiştir.

Odeabank Hakkında

Bank Audi’nin çoğunluk hissedarı olduğu Odeabank, 28 Ekim 2011’de Türkiye’de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde faaliyet izni onaylanan Odeabank, 533 milyon 520 bin TL ödenmiş sermayesi ile faaliyete başladı. Banka, 17 ilde 51 şubesi ve 1616 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 2017’nin üçüncü çeyreği itibariyle sektör sıralamasında, özel bankalar arasında mevduatlar ve toplam varlık büyüklüğünde 9’uncu büyük banka konumunda bulunan Odeabank’ın aktifleri 36,4 milyar TL, mevduatları 27,2 milyar TL ve toplam kredileri ise 24,9 milyar TL seviyesindedir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı?

VERBİS'e kayıt süresi uzatılacak mı? Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, KVKK'ya hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu

bottom of page